poniedziałek, 24 września 2012

23 września 2012roku w Auli Hospicjum Cordis odbył się niezwykły koncert światowej klasy muzyków: Stefana Nerf i Christiana Elin.


Christian Elin - jeden z najbardziej znanych saksofonistów europejskich zajmujących się muzyką poważną. Studiował w Monachium, Paryżu i Bazylei. Koncertował z orkiestrą radia bawarskiego, filharmonią ze Stuttgartu i wieloma innymi znanymi zespołami z całej Europy. Brał udział w renomowanych festiwalach Ars Musica Brussel, Bregenzer Festspiele i in. Występował w najsłynniejszych salach, takich jak Concertgebouw w Amsterdamie, wiedeński i berliński Konzerthaus, Stara opera we Frankfurcie, IRCAM w Paryżu. Równolegle prowadzi także ożywioną działalność kompozytorską, w czasie koncertów często wykonuje własne utwory. niektóre z nich - zwłaszcza z gatunku "minimal music" oraz te inspirowane kulturą Wchodu - zostały już wydane na płytach. Christian Elin zajmuje się ponadto pedagogiką. Jest docentem saksofonu w Leopld Mozart Centrum na uniwersytecie w Augsburgu.

Stefan Nert- jest absolwentem słynnego Mozatreum w Salzburgu, gdzie studiował muzykę kościelną, organy oraz dyrygenturę chóralną i orkiestrową u takich pedagogów jak Hans Joachim Rotsch, Albert Angelberger i Herbert Metzger. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich-m.in. pod kierownictwem Nicolausa Harnoncourta, Erica Ericsona i Rolanda Buchnera. Od 1993 roku jest dyrygentem muzycznym i organistą parafii Św. Antoniego w Augdburgu. Prowadzi 4 chóry dziecięce oraz 3 inne zespoły śpiewacze.  jest też opiekunem artystycznym i wizytatorem wszystkich chórów diecezji Augsburg i kierownikiem tamtejszego studium muzyki kościelnej, które zajmuje się m.in. wszechstronnym kształceniem organistów. Stefan Nert koncertował w wielu krajach Europu, często w duecie z saksofonistą Christianem Elinem, prezentując m.in. własne kompozycje. Ostatnia z nich - " Mass for Gods People" -została wykonana wiosną 2012 roku w ramach Dni Muzyki Kościelnej diecezji Augsburg.
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz