poniedziałek, 15 kwietnia 2013Silesia Fashion Day dla Hospicjum Cordis
Kilkaset osób zgromadziło się w sobotni wieczór 13 kwietnia 2013 r.  w westybulu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, który na parę godzin zamienił się w modowy wybieg i arenę dla III edycji Silesia Fashion Day.
Impreza, podczas której prezentowano najnowsze kolekcje znanych domów mody miała dodatkowo charakter charytatywny. W jej trakcie można było kupić koszulkę specjalnie zaprojektowaną na tę okazję przez Tomasza Ossolińskiego, projektanta, który na co dzień projektuje modę przez duże M. Dochód ze sprzedaży koszulek w całości został przekazany na rzecz Hospicjum Cordis. To spore wsparcie, za które podziękowała oficjalnie dr Jolanta Grabowska – Markowska szefowa Hospicjum,  wręczając Tomkowi Ossolińskiemu różę – symbol idei hospicyjnej. Prezes Hospicjum  Cordis podziękowała także Justynie Cichoń – dyrektor zarządzającej JC Academy, która zorganizowała pokaz, darując jej ogromnego pluszowego misia.
Podczas imprezy rozdano statuetki Silesia Fashion Point, które otrzymali m. in.  minister Elżbieta Bieńkowska i kompozytor Wojciech Kilar. Specjalną statuetkę za działalność charytatywną odebrał z rąk  Jolanty Grabowskiej - Markowskiej Jerzy Sobczak – prezes firmy AS Inter Silesia.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był pokaz, podczas którego w rolę modelek i modeli wcieliły się  znane osobistości z województwa śląskiego min.: rektor Uniwersytetu Śląskiego Wiesław Banyś, architekt Tomasz Konior, seksuolog Violetta Skrzypulec – Plinta, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Gajewska czy też aktor Jacenty Jędrusik.  Oto kilka zdjęć z imprezy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz