wtorek, 24 września 2013

Przyjechali z pomocą!

Hospicjum Cordis w Katowicach i Polonia Logistyka z Myszkowa to partnerzy  społecznej  odpowiedzialności biznesu. Ci, którzy mają - pomagają tym, którzy potrzebują.  Hospicjum otrzymało od PL w użytkowanie samochód, którym zespół medyczny będzie jeździł na wizyty domowe do swoich podopiecznych. Hospicjum, oprócz 30 chorych leżących w placówce, ma pod opieką domową ponad 60 osób z różnych miejsc województwa, do których stale dojeżdżają specjaliści opieki paliatywnej.
„ W hospicjum pracuje bardzo dobry zespół ludzi - zaangażowanych, profesjonalnych. Staramy się bardzo. Ale też bardzo  borykamy z   problemami finansowymi.  Nie jesteśmy w stanie kupić nowych samochodów, choć tabor jest naszą  piętą Achillesa od wielu lat. Zawsze jednak są pilniejsze potrzeby - brakuje leków,  środków medycznych… Stare samochody psują się, zawodzą, nie gwarantują bezpieczeństwa. A  my przecież zawieść nie możemy, bo czekają na nas chorzy, którzy czasu nie mają.” – mówi Prezes HC dr Jolanta Grabowska- Markowska.
Życie pokazało, jak ważnym darem serca - także dla rzeszy chorych – jest Renault Kangoo, które hospicjum otrzymało  do dyspozycji. Ledwo zarząd Polonii Logistyki przekazał samochód, a niemal natychmiast dyżurujące pielęgniarki wyjechały nim na wizytę domową. Powinny  godzinę wcześniej, ale stary samochód zupełnie odmówił posłuszeństwa. Patową  sytuację  szczęśliwie  rozwiązała wizyta prezesów PL - Przemysława Matyi i Jakuba Kokota .
„ Bardzo wierzę w to, że anioły działają przez ludzi. I że ludzie też mogą być aniołami. Bardzo jestem…jesteśmy wdzięczni właścicielom firmy za ich gest. Nie wiem, czy Panowie wiedzą, że to będzie najbardziej eksploatowany samochód  w hospicjum. I że dużo dobrego uczynimy dzięki ich pomocy”- dodaje dr Markowska.
Autor: L.T.
Zdjęcia: Hospicjum Cordis
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz